arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Bomma_Atelier_BoysPlayNice_30

bomma
atelier

o BOMMA atelieru

Kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ukrývá BOMMA Atelier – nově vzniklé místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design, ve kterém jsou zcela poprvé k vidění pohromadě všechny kolekce svítidel značky BOMMA. Tento jedinečný městský apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu a vybízí tak k diskuzi o možnostech tohoto oboru.

domluvit schůzku


Zuzana Kozlová
Atelier Manager
+420 775 964 611

vstupte dovnitř

autoři

Sophie Wannenes

Sophie Wannenes

Umělecká ředitelka & zakladatelka PalermoUno

Díky zvláštnímu instinktu pro scénografii a dekor, se Sophie zcela oddala interiérovému designu. Estetickou odbornost získala ve své rodině, která se již po pět generací věnuje obchodu se starožitnostmi, vrozený instinkt pak v průběhu let doplnily zkušenosti ze světa reklamní produkce. Od roku 2006 směřuje Sophie Wannenes svou energii a nadšení do PalermoUno – unikátního světa vintage a designu.

"Koncept vychází ze současných evropských trendů, do kterých jsou vmíchány barvy tak, aby vytvořily až scénografickou, avšak zcela harmonickou atmosféru. Výsledkem je reálné místo pro život, práci i vzdělávání, prostředí pro designéry i značky, které spojuje láska k designu.”

Sophie Wannenes
Václav Mlynář

Václav Mlynář

BOMMA umělecký ředitel & zakladatel Monument Office

Václav Mlynář patří k pozoruhodné mladé vlně českých designérů. Jeho tvorba kombinuje inovativní technická řešení, progresivní design společně se zkoumáním materiálů. Václav pochází z umělecké rodiny, takže jeho osobní touha po tvůrčím projevu není překvapující. Po studiích a letech práce v České republice, Dánsku a Londýně spoluzaložil designové studio deFORM a později kreativní studio MONUMENT Office. Kromě produktového designu patří do jeho portfolia interiéry maloobchodních prodejen, výstavy a další projekty kombinující design s architekturou. Od roku 2017 působí jako umělecký ředitel společnosti BOMMA. Všechny kolekce svítidel vznikají pod jeho dohledem a několik jich také sám navrhl. Jako klíčová osoba značky BOMMA se podílí také na projektu BOMMA Atelier.

historie

Emil Králíček’s Diamond House

Emil Králíček a Dům Diamant

Emil Králíček patřil k plodným kubistickým architektům. Narodil se v roce 1877 v Havlíčkově Brodě. Po absolvování gymnázia a stavební průmyslové školy pracoval pro architekta Antonína Balšánka. V roce 1900 odešel do německého Darmstadtu, kde navázal spolupráci s Josephem Mariou Olbrichem, který tam založil avantgardní uměleckou kolonii. Zde se přiblížil k moderním stylům, především secesi, kterou později uplatnil jako projektant u stavební firmy Matěje Blechy, kde se podílel na projektování domovních průčelí a vestibulů. 

Později se Králíček osamostatnil a od secese se dostal k nastupujícímu kubismu. Jako součást Adamovy lékárny navrhl na Jungmannově náměstí unikátní lucernu, která dodnes zůstává jedním z nejzajímavějších děl tohoto směru. Mezi lety 1912 a 1913 pak navrhl pravděpodobně nejvýznamnější dílo své kariéry: činžovní dům Diamant, který stojí na rohu Spálené a Lazarské ulice. Původní návrh domu, který stavila firma Matěje Blechy, vypracoval vídeňský architekt historismů a secese Friedrich Ohmann. V roce 1912, kdy už se se stavbou začalo, přepracoval plány Emil Králíček a klasicizující secesi proměnil v inovativní kubismus.

 

 

Adolf Hoffmeister Apartment

Adolf Hoffmeister and His Apartment

Majitelem Diamantového domu nebyl nikdo jiný než guru československé avantgardy Adolf Hoffmeister. Tento všestranný český umělec se věnoval literatuře, výtvarnému umění a karikaturám. Byl dramatikem, scénografem, spisovatelem, malířem, diplomatem, právníkem, univerzitním profesorem a cestovatelem. Patřil k nejhlasitějším obhájcům a propagátorům moderní československé kultury, působil i na mezinárodní scéně. Za svůj život se setkal s mnoha klíčovými hráči světové kultury a zastupoval Československo na Valném shromáždění UNESCO.

Ve 30. letech 20. století nechal Hoffmeister pro svou rodinu navrhnout a postavit rozsáhlý byt v prvním patře budovy. Tento interiérový skvost se dodnes dochoval v původní podobě, kterou utváří především důmyslný vestavěný nábytek a dřevěné obložení. Autorem funkcionalistické úpravy je pravděpodobně architekt Jaroslav Frágner, jeden z nejvýznamnějších představitelů české moderny první poloviny 20. století

Architekt vytvořil dokonalý prostor pro Hoffmeisterův intelektuální a společenský život. Celý byt je obložen dřevem a vytváří kompaktní architekturu s nábytkem na míru a důmyslně koncipovanou prostorovou hierarchií. V mnoha prostorách jsou zabudovány úložné prostory, zejména pro knihy, kterých měl Hoffmeister mnoho.

Součástí je i vestavěná pohovka a malé stolky v hlavním obývacím pokoji a také jedinečný bar, který lze otevřít posuvnými dveřmi na obou stranách a vytvořit tak ideální prostor pro společenská setkání. Několik dalších kusů nábytku a doplňků v bytě údajně navrhl surrealistický malíř a designér Alois Wachsman.

byt a BOMMA

Společnost BOMMA si byt pronajala přímo od rodiny Hoffmeisterových s úmyslem zahájit v tomto neobvyklém prostoru jedinečný projekt. S respektem k historicky cennému interiéru s vestavěným nábytkem a nábytkem na míru z 30. let 20. století nyní BOMMA vystavuje všechny své kolekce svítidel pod jednou střechou spolu s dalšími designovými kousky od mezinárodních partnerů. Každý prvek osobně kurátorsky připravila Sophie Wannenes, milánská interiérová designérka a majitelka designové galerie spolu s Václavem Mlynářem, uměleckým ředitelem společnosti BOMMA.

domluvit schůzku

naši partneři

palermouno
metaphores
ligne-roset
Decastelli
sonos
vitra
monobrand
logo-dark
ferreira
gravelli
logo-WARLI-2019-BLACK
glab
agapecasa
aeg
logo
grand
formaandcemento
designbath
ruckl
laufen
pagefive
nespresso
pictalab
janbecher
cocacola
boysplaynice-1
theemblemhotel
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod