arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
AMA_new_collection_BOMMA_ph_Chum

Představujeme Ama kolekci

Objevte detailně kolekci svítidel Ama

Perly z hlubin tajemného moře

Svítidla z nové kolekce Ama vizuálně evokují křehké schránky perlorodek, v nichž vzniká po staletí velice ceněný poklad – perly. Citlivě broušené sklo ve svém středu ukrývá perlu v podobě světelného zdroje, a k perlám odkazuje také název kolekce vycházející z označení japonských lovkyň perel. 
 
 

Nová svítidla Ama jsou ukázkou nejen do detailu promyšleného, citlivého designu, ale také technologické zdatnosti společnosti Bomma. Jednotlivé skleněné perlorodky v interiéru samostatně fungují jako výrazné světelné objekty podobné kolekcím Phenomena či Tim. Výborně se ale uplatní také ve světelných konstelacích, kde společně vyniknou obě varianty otevřené či uzavřené lastury. 

Dotek mořské pěny 

Rafinovaná elegance perel se otiskla také do precizně zpracované formy svítidel Ama. Svítidlo představuje stylizovaná skleněná lastura chránící světelný zdroj. Ten tvoří LED čipy ukryté v kulaté žárovce s vrstvou nitridu titanu, jenž jí propůjčuje perleťový nádech. Perfektně vybroušené růstové linie na vnější schránce směřují do středu svítidla, čímž světelný zdroj evokující skutečnou perlu ještě více umocňují.  

Každá skleněná lastura vzniká speciální sklářskou technikou, tzv. leháním. Během dvou dnů se sklo za působení tepla vlastní vahou postupně taví do předem připravené kónické matrice. Takto připravené komponenty se následně upevní do černé kovové montury. 

Ama je dokonalou formou mořských lastur, které vytváří a chrání perly. Inspirací mi, podobně jako u kolekce Mussels, byl fascinující a zároveň tajemný život pod mořskou hladinou

Václav Mlynář, kreativní ředitel BOMMA

Technologická delikatesa 

Montura svítidla Ama je vyrobena z eloxovaného hliníku, který zároveň efektivně ochlazuje LED čipy v perleťové žárovce. Konstrukce montury nese kromě samotného světelného zdroje také skleněné lastury, které jsou přichyceny ke kovovým, elipticky tvarovaným lesklým ploškám. 

Na výběr je ze dvou konstrukčních variant montury. Lze je dopředu nakonfigurovat a určují, zda bude lastura svítidla otevřená či uzavřená, podobně jako tomu je u skutečných perlorodek. „Světla se díky tomu mohou krásně kombinovat otevřené s uzavřenými, čímž vždy vznikne originální konstelace,“ vysvětluje Václav Mlynář. Sofistikovanou eleganci svítidla podtrhují také barevné varianty skla – éterické matné odstíny čiré a bronzové doplněné jiskřivou leštěnou kouřovou. 

Zářivé perly v interiéru 

Slovo Ama, v doslovném překladu z japonštiny znamenající „žena moře“, tradičně označuje ženy, které se v Japonsku věnovaly sběru perel. Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o romanticky půvabnou práci, opak je pravdou. Ama musely umět zadržet dech na několik minut, aby byly schopné ponořit se i do desetimetrových hloubek, kde se v mrazivých vodách japonského moře, dobře chráněné před vlnobitím a odlivem, skrývaly perlové skvosty.  

Závěsná svítidla Ama představují výraznou kolekci, jejíž exkluzivní charakter určuje subtilnost skleněné formy propojená s jedinečností perel, jež léta vznikají pod hladinou moře, aby pak byly vyneseny na povrch japonskými lovkyněmi, jejichž neutuchající houževnatost a síla je v mnohém inspirativní i v současnosti. 

Divina na Euroluce 2023

Svítidla byla poprvé k vidění letos v dubnu na Salone del Mobile na stánku BOMMA, který navrhlo italské studio Salaris. 

ama

Prozkoumejte všechny barevné varianty kolekce Ama 

možnosti produktu
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod