arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
světluška_furnace_bomma3

Nová sklářská pec Světluška

Sklárna Bomma posvětila novou pec


Po dvou měsících stavebních prací spatřila světlo světa nová pec Světluška. Její název symbolizuje jak ikonická svítidla BOMMA, tak umístění sklárny ve Světlé nad Sázavou a v neposlední řadě světlou budoucnost BOMMY. Slavnostní svěcení pece ve Světlé nad Sázavou proběhlo 11. ledna 2023. Za přítomnosti majitelů, zaměstnanců i dalších hostů pec posvětil lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik

Svěcení nové pece je tradiční zvyklostí sklářského řemesla. Původní pec Klára byla rozmontována a nahrazena novou. Tato nová pec poběží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pojme 9 tun křišťálově čistého skla, které vyniká mimořádnou čistotou.

Vedle vlastní výroby svítidel se sklárna BOMMA zabývá zakázkovou výrobou křišťálu pro mezinárodní luxusní značky, jako jsou Tiffany, Dior nebo Chanel a některým partnerům dodává speciální křišťálové kusy, které by nebylo možné vyrobit v jiné sklárně.

BOMMA neustále investuje do nejmodernějších technologií, díky nimž se sklárna řadí mezi nejmodernější na světě. Díky těmto špičkovým technologiím vyrábíme BOMMA Cullet – studiové sklo vhodné pro sklářská studia po celém světě. Pec Světluška nyní zajistí ještě vyšší produkci tohoto materiálu.

Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod