sklářská výroba

Sklářská výroba

Důležitým segmentem produkce sklárny Bomma je zakázková výroba pro celou řadu průmyslových odvětví. Díky vlastní sklárně, špičkové kvalitě bezolovnatého křišťálu a nejmodernějším technologiím jsme schopni uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Dodáváme jak limitované kolekce pro luxusní světové značky, tak i sériovou produkci v oblasti dárkových předmětů, nápojového a dekoračního skla až po svítidla či velká architektonická díla. Každému projektu se věnujeme do detailu - od designu, vývoje, prototypování až po balení. Bude nám ctí spolupracovat i s Vámi!

Pro více informací nás neváhejte kontatovat na e-mailu b2b@bomma.cz

Zaslat poptávku

Tradiční řemeslo a inovativní technologie

 

Firma Bohemia Machine, založená roku 1992, otevřela v roce 2012 pod značkou Bomma jednu z nejmodernějších skláren svého druhu v Evropě.

Vycházíme z bohaté tradice českého sklářství a know-how předávaného po 500 let.

Vyrábíme až 6 tun výjimečně kvalitního křišťálu denně.

Zakázková výroba Bomma nabízí našim zákazníkům kompletní škálu služeb včetně designu, vlastního vývoje technologií, samotné výroby a samozřejmě také balení i dodávek.

Křišťál Bomma

 

Sklárna Bomma je v kontinuálním provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Každý den se vyrábí až 6 tun neobvykle kvalitního bezolovnatého křišťálu.

Přestože nepoužíváme olovo, je křišťál od Bommy uznáván pro svůj vysoký refrakční index.

 

bomma cullet

Výjimečný materiál navržený a vytvořený českými skláři je určen k širokému použití od foukání skla až po lisování ve formě. Mimořádně čiré bezolovnaté sklo je ideální pro využití ve sklářských studiích po celém světě. Pro více informací navštivte bomma cullet web

Linka ručního foukání

 

Výroba v Bomma se specializuje na tradiční řemeslo ručně foukaného skla. Naši skláři ovšem zvládají i skutečně obrovské velikosti, které jsou na hranici lidských i technologických možností.
 

podjímané sklo
Bomma používá unikátní technologii podjímaného skla. Vyfouknutím zvolené barvy přímo do skla tato technologie zajišťuje stálost barev bez vyblednutí.
 

maximální velikost:

výška: 90cm
průměr: 70cm
váha: 26kg 

 

mold production

Výroba forem

 

Ruční foukání skla je úzce svázáno s výrobou sklářských forem. Bomma používá jak kovové, tak dřevěné formy a disponuje vlastní výrobnou forem.

strojní zpracování skla na huti 

 

Sklárna Bomma disponuje vlastní výrobní linkou lisovaného skla. Tato linka zajišťuje malosériovou výrobu a denně produkuje až 6 tun skla. Výrobna lisovaného skla využívá výhod několika námi vyvinutých technologií, včetně:                                                 

lisování (dvoupozicový lis)

  • výrobky od 0,1 kg do 4,5 kg, při nátoku skloviny až 13 kg a průměru až 600 mm
  • maximální průměr: 60 cm 
  • maximální váha: 13 kg

lisostřiková technologie

technologie výroby lahví Putsch

  • objem nádob: 0,5 - 2l
  • maximální váha skla: 2,5 kg
  • maximální velikost: 230mm

leštění skla plamenem

 

Ruční a robotické broušení a další zpracování

 

Jako sklárna s talentovanými řemeslníky nabízí zakázková výroba Bomma také špičkové tradiční broušení dekorativního a uměleckého skla.

 

Bomma má ovšem k dispozici i vlastní technologie robotického broušení, jejichž designem a výrobou se Bomma zabývá. Ploché i tvarové broušení na CNC strojích lze využít pro dekorativní sklo, optické čočky a další technické sklo, vždy na míru požadavkům klienta. 

 

rozměrové limity robotického broušení:

ploché – maximální průměr: 800mm
ploché – maximální délka: 800mm
prostorové – maximální průměr: 600mm
prostorové – maximální délka: 600mm

bomma additional technologies

Další technologie

 

Svým zákazníkům rádi nabízíme skutečnou flexibilitu zakázkové výroby, proto má Bomma k dispozici, kromě již zmiňovaných, také následující technologie:

pokovování
ruční malování
pískování 
mechanické a chemické leštění
vrtání
vysoký smalt
malování zlatem a stříbrem

 

naši partneři

 

 

Artglass Lasvit
Chanel Louis Vuitton
Chanel Pilsner Urquell
Sans Souci
Vibia

store locator

najít nejbližší obchod

sledujte nás

0 položek ve vašem výběru