arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
BOMMA_wall&ceiling_dew drops_lamp_BOMMA

Dew Drops nová svítidla

Nová podlahová a nástěnná varianta svítidla Dew Drops a nová možnost customizace barvy veganské kůže

BOMMA rozšiřuje kolekci Dew Drops o podlahovou, nástěnnou a stropní verzi svítidla. Nyní je také možné všechna svítidla z kolekce přizpůsobit výběrem jedné z 15 barev. 

Odvážná kolekce závěsných svítidel Dew Drops, kterou pro Bomma navrhl designér Boris Klimek, se nově rozšířila o podlahovou a nástěnnou variantu. Nová svítidla vychází z původního konceptu Dew Drops, zasazujeme je ovšem do jiného kontextu,“ komentuje novinky designér. „Podlahové Dew Drops představuje stéblo trávy s kapkami rosy, nástěnná varianta pak evokuje kapky stékající po zdi. Společně jsou svítidla výjimečnými designovými solitéry, které se výborně uplatní v soukromých i komerčních interiérech. Dew Drops je ukázkou důmyslného spojení precizní a inovativní technologie s tradičním řemeslem sklářů a koželuhů.

Inovace & Řemeslo

Vzhledem ke specifičnosti svítidla – kožený popruh, jenž nese nejenom skleněné kapky se zdrojem světla, ale také veškerou váhu svítidla i nutnou elektrickou kabeláž, není v tomto ohledu běžně používaným materiálem – bylo proto potřeba přistoupit k výrobě důmyslně. Sedm v případě podlahového svítidla šest skleněných baněk se světelnými zdroji má jemný perleťový nádech, který svítidlu dodává exkluzivní vzhled. Kožený popruh, na nějž jsou baňky zavěšené je ručně šitý zručným kožedelníkem Martinem Povrem v jeho dílně, nedaleko naší sklárny, každý kus je tak důkazem jeho mistrovství. Kvůli náročnému procesu ruční výroby jsme schopní vyrobit měsíčně jen omezené množství kusů svítidel.

Dew Drops Customizace

Další novinkou je možnost customizace svítidla, a to výběrem barev u veganské varianty kůže. Ideální barvu pro vaše Dew Drops si můžete vybrat ze širokého vzorníku patnácti barevných odstínů. Monochromatické tóny White, Grey, Dark Silver nebo Shiny Black doplňují zemité Sand, Nude, Beige a další. Nechybí ani výraznější barevné varianty ve žlutém, červeném nebo modrém odstínu. Svítidla Dew Drops díky této možnosti spolehlivě podtrhnou jedinečnost každého prostoru a hravě zapadnou do jakéhokoliv konceptu interiérového designu.

Na obrázcích níže je k vidění customizovaná verze svítidla v odstínu khaki.

Perlový náhrdelník interiéru

Designér Boris Klimek měl při návrhu a tvorbě světel volnou ruku. Předtím, než svou myšlenku představil v Bomma, zrál jeho nápad do krásy ve skicáři. „Mám velkou radost, že se můj koncept zalíbil, přestože byl dost odvážný a odlišný, téměř na hranici s volným uměním,“ komentuje autor. Kolekce Dew Drops, která se skládá ze závěsného, nástěnného a podlahového svítidla, záměrně balancuje na hraně užitého designu a volného umění – objektu v prostoru. Borisi Klimkovi se s lehkostí podařilo zhmotnit zdánlivě nehmotný, magický okamžik letního rána, do jedinečných svítidel, která se stanou perlou každého interiéru.

„Produkt Dew Drops vyžadoval nastavit úplně nové a inovátorské výrobní procesy. Chvíli nám trvalo, než jsme společně doladili všechny kroky, materiálovou skladbu a ostatní procesy. Dopadlo to ovšem výborně a opět se mi potvrdilo, že BOMMA je mistrem svého oboru a že jsem svůj koncept vložil do správných rukou. Velký dík patří především Otovi Svobodovi z R&D týmu BOMMA.

Boris Klimek, designér kolekce

Designová dominanta

Dew Drops je vizuálně výrazný, ale zároveň univerzální prostorový solitér. „Uplatní se v každém typu interiéru, i v takovém, kde je standardní výška stropu, což považuji za velkou výhodu,“ zamýšlí se Boris Klimek. V prostorech s vyšším stropem se ovšem svítidla Dew Drops také neztratí: „Podařilo se nám Dew Drops adekvátně přizpůsobit i pro stropy vysoké například 5 metrů, čímž jsme značně rozšířili jejich možnosti uplatnění.“

Závěsná svítidla krásně dominují nad jídelním či konferenčním stolem, skvěle budou vypadat také nad kuchyňským ostrůvkem. Díky možnosti libovolného křížení jednotlivých svítidel a nově i přidání samostatných kožených popruhů umožňuje závěsná varianta svítidla vytvořit vždy originální světelnou konstelaci, která se perfektně přizpůsobí vašim prostorovým požadavkům.

Kolekce Dew Drops rafinovaně propojuje maskulinní kožený materiál s křehkostí skleněných kapek odkazujících k magičnosti a podmanivosti přírody. Výrazný vizuál propůjčuje kolekci její výjimečnost, minimalistická konstrukce pak zaručuje univerzální uplatnění v soukromých i komerčních interiérech.

dew drops

Prohlédněte si všechny varianty svítidla Dew Drops a vyberte si to své.

všechny produkty
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod