arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Bomma_02032023_149_retJP01

divina

Lehký dotek božského, transformovaný do výrazných barev

o kolekci

Nechte se inspirovat nadčasovým pojetím kulovitého skleněného těla s jemným nádechem barevného gradientu. Michaela Tomišková a Jakub Janďourek ze studia DECHEM navrhli novou minimalistickou kolekci pro značku BOMMA.

Divina je jedinečná – výtvarně poetická a zároveň přísně minimalistická. Její rafinované barevné přechody jí propůjčují auru nadčasové snovosti a zároveň zůstávají vizuálně působivé. Její menší rozměry a jemné mléčné světlo snadno zajistí měkkou atmosféru v každém interiéru.

 

inspirace o kolekci

Světla Divina jsou mladšími sourozenci kolekce Phenomena, což odkazuje na řecký výraz pro „vzhled“. Tuto kolekci navrhlo studio DECHEM pro společnost BOMMA v roce 2016, inspirováno Platónovým učením o světě idejí a hrou se základními božskými geometrickými tvary. Nová kolekce Divina v tomto filozofickém směru pokračuje, tentokrát se zaměřuje na barvy. Její název zároveň odkazuje na dokonalost, která pochází z latinského divinis, což znamená dokonalost nebo božství.

 

Díky světelnému zdroji umístěnému ve spodní části válcového montážního tělesa je svítidlo Divina ideální pro použití nad psacím nebo jídelním stolem. Jeho přímé světlo poskytuje ideální podmínky pro práci, stolování nebo studium. Na rozdíl od své mohutnější starší sestry je Divina menším svítidlem, které se skvěle hodí pro menší prostory. Phenomena je výrazná levitující koule – je to objekt, prostorový solitér,“ popisují designéři, „Divina je oproti tomu menší, hodí se spíše do soukromých interiérů, do domů a bytů.“

závěsná svítidla

Dechem Studio

Studio DECHEM založili v roce 2012 v Praze Michaela Tomišková a Jakub Jandourek. Poprvé se setkali na sklářské škole v Novém Boru, kde se oba zamilovali do nejstaršího syntetického materiálu v dějinách lidstva. Zatímco Michaela pokračovala ve studiu produktového designu na pražské AAAD a později pracovala pro několik uznávaných designérských studií, Jakub se nadále zdokonaloval v oboru osvětlení a specializoval se na zpracování, technologii a výrobu skla. Od založení studia DECHEM se zaměřují na produktový design a zvláštní pozornost věnují sklu.

číst více
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod