arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Phenomena_bomma_lighting_collection_dechem_studio

phenomena

Pomíjivý obraz věčnosti

o kolekci

Kolekce, jejíž název vychází z řeckého výrazu pro “zdání”, se inspiruje základními geometrickými tvary. Podle platonské nauky o ideích jsou phenomena pouhá pomíjivá podobenství věčných a dokonalých tvarů, a nejsou tedy skutečná. Jak případné jméno pro objekty ze skla -materiálu tak nepoddajného a zároveň flexibilního, pevného, a přitom křehkého. Svítidla fascinujících rozměrů vznikají ručním foukáním čirého křišťálu spolu sbarevným sklem do na míru vytvořených forem. Postupným foukáním žhavé hmoty tak ve skle vzniká barevný gradient, který jako by kolekci vdechl život. Perfektně hladký tvar křišťálového svítidla drží sofistikovaná leštěná montura podtrhující dojem dokonalé kombinace materiálu a estetiky.

závěsná svítidla | koule velká
závěsná svítidla | kapsle
závěsná svítidla | kužel
závěsná svítidla | koule malá
podlahová svítidla

Studio Dechem

Studio DECHEM bylo založeno v Praze v roce 2012 Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem. Poprvé se potkali na sklářské škole v Novém Boru, kde se oba zamilovali do tohoto nejstaršího umělého materiálu v historii lidstva. Zatímco Michaela pokračovala ve studiu produktového designu na VŠUP v Praze, a poté pracovala pro několik uznávaných designérských studií, Jakub pokračoval ve zdokonalování svých dovedností v oboru osvětlení, zpracování skla, technologie a výroby. Od té doby, kdy založili studio DECHEM, se zaměřují na design produktů. Vždy věnují zvláštní pozornost sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejích různých forem.

Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod