arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Bomma_02032023_388_retJP02

Představujeme BUOY kolekci

Objevte detailně kolekci svítidel Buoy 

Zářivý přístav dne i noci 

Bóje označují bezpečné vody a navádí námořníky a mořeplavce ve dne i v noci. V noční tmě může jejich mihotavé světlo v dálce, naznačující blízkost bezpečného prostoru přístavu, znamenat úlevu při plavbě neznámem. Bójky jsou světelným přístavem, předzvěstí dobrého konce a úspěšné cesty. Stejně tak se nová kolekce BUOY stává světelným přístavem interiéru.  
 
 

Najděte cestu tmou 

Václav Mlynář, umělecký ředitel Bommy a autor kolekce svítidel BUOY, při návrhu vycházel právě z podstaty bójí, jež jsou orientačními body na vodní hladině a ukazují cestu světlem i tmou. Ručně foukaná křišťálová svítidla charakterizují signifikantní světelné tyče, jež procházejí skleněnými monumentálními těly po celé jejich délce a utváří jejich jedinečný charakter. Světla BUOY jsou definována tvary geometrických obrazců koule a dvou rotačních kuželů propojených podstavami. Nadčasová elegance skrývající se v jednoduchých formách je typickým znakem raných kolekcí Bommy, k nimž se BUOY volně navrací.  

"BUOY hledají balanc mezi klasickým svítidlem a světelným objektem, pohybují se na hranici mezi sochou a produktovým designem"

Václav Mlynář, Creative Director of BOMMA

Precizní hra se světlem 

Difuzní světelná trubice protínající skleněné těleso je vyrobena z pískovaného polykarbonátu, který skvěle roznáší světlo. V jejím středu se nachází množství LED čipů. Horní i dolní část světla ukončuje stříbrný či černý kovový plíšek, jehož variantu lze volně kombinovat s barevnými odstíny skla.  

Tóny skla navazují na minimalistickou formu svítidla – cestu tmou vám ukáže křišťálově jasná čirá, rafinovaný kouřový gradient či něžný opálový závoj. Unikátními dělá svítidla také technika ručního foukání. Díky velkolepým rozměrům, jsou při jejich výrobě potřeba hned šestery lidské ruce, které zajišťují, že vás bude svítidlo vždy znovu fascinovat svou dokonalostí. 

Světelné těžiště prostoru 

Čisté minimalistické tvary a velkorysé rozměry dovolují svítidlům BUOY aspirovat na to, aby se staly středobodem každého prostoru. „Je pro nás zásadní atmosféra, kterou svítidlo do interiéru přinese,“ říká Václav Mlynář a doplňuje: „svítidla BUOY jsou světelnou plastikou, stávají se srdcem každého prostoru, v němž se nachází.“ 

Vysokou estetickou hodnotu podtrhuje elegantní minimalistický design, který v sobě mísí základní geometrické elementy s originálním světelným zdrojem a ručně foukaným sklem. Svítidla BUOY jsou výraznými světelnými solitéry, které do  interiéru vnesou eleganci a půvab. Nechte se  jemně kolébat na vlnách příjemného rozptýleného světla vycházejícího z jejich středu a alespoň na chvíli zapomeňte na všechny každodenní starosti v bezpečí a pohodlí vašeho rodinného přístavu. 

buoy

Vyberte si svůj vlastní zářivý přístav dne i noci a pozvedněte tak svůj interiér.

možnosti produktu
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod