arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Bomma_02032023_388_retJP02

buoy

Zářivý přístav dne i noci

Bóje označují bezpečné vody a navigují námořníky ve dne i v noci. Když se rozsvítí, jejich blikající světla v dálce znamenají bezpečný přístav a bezpečně vedou plavbu neznámým územím. Podobně se nová kolekce stává světelným přístavem interiéru.

inspirace o kolekci

Kolekci Buoy navrhl Václav Mlynář, kreativní ředitel BOMMA. Při návrhu vycházel právě z podstaty bójí, jež jsou orientačními body na vodní hladině a ukazují cestu světlem i tmou. Ručně foukaná křišťálová svítidla charakterizují signifikantní světelné tyče, jež procházejí skleněnými monumentálními těly po celé jejich délce a utváří jejich jedinečný charakter.

„Buoy hledají balanc mezi klasickým svítidlem a světelným objektem, pohybují se na hranici sochařství a produktového designu,“ vysvětluje Mlynář.

Difuzní světelná trubice protínající skleněné těleso je vyrobena z pískovaného polykarbonátu, který skvěle roznáší světlo. V jejím středu se nachází množství LED čipů. Horní i dolní část světla ukončuje stříbrný či černý kovový plíšek, jehož variantu lze volně kombinovat s barevnými odstíny skla.  

Tóny skla navazují na minimalistickou formu svítidla – cestu tmou vám ukáže křišťálově jasná čirá, rafinovaný kouřový gradient či něžný opálový závoj. Unikátními dělá svítidla také technika ručního foukání. Díky velkolepým rozměrům, jsou při jejich výrobě potřeba hned šestery lidské ruce, které zajišťují, že vás bude svítidlo vždy znovu fascinovat svou dokonalostí. 

závěsné svítidlo dvojitý kužel
závěsné svítidlo koule
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod