arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Bomma_02032023_149_retJP01

Představujeme Divina kolekci

Objevte detailně kolekci svítidel Divina

Lehký dotek božského, transformovaný do výrazných barev 

Taková jsou svítidla Divina, která pro Bommu připravila dvojice Michaela Tomišková a Jakub Janďourek z designérského studia DECHEM. Nechte se inspirovat nadčasovou krásou dokonale kulatého skleněného těla s dotekem jemného barevného gradientu.   
 
 

Svítidla Divina jsou mladšími sourozenci kolekce Phenomena, jejíž jméno vychází z řeckého označení pro „zdání“ a kterou pro Bommu navrhlo studio DECHEM jako svou první realizaci v roce 2016. Stejně jako původní světla, pracují i tato s platonskou naukou o dokonalých tvarech. Myšlenka zdání a pomíjivosti se manifestovala do jednoho z nejzákladnějších geometrických obrazců – do dokonalého kruhu, který tvoří základ Diviny. Na dokonalost odkazuje také její název, který vychází z latinského divinis označující dokonalost až božskost.  

Protipóly, které se přitahují 

Do kulaté skleněné formy vstupuje zlatá válcová montura se světelným zdrojem. Montura zároveň svítidlu zajišťuje konstrukční oporu. Sklářskými mistry ručně foukaná koule o průměru 300 mm dokonale podtrhuje jemný barevný gradient ve svěžím oranžovém, něžně bílém a elegantním kouřovém a fialovém tónu. 

Po rozsvícení svítidla se všechny barevné gradienty rozpustí v záplavě měkkého světla. Díky tomu má Divina dvě protikladné tváře – první, s pečlivě vybranými barevnými odstíny, která je určená pro denní světlo, a druhou, večerní tvář, jež svítidlo sjednocuje do neutrálního světelného zdroje. Univerzální kulatý tvar tak hraje barvami přes den a v noci rozzáří interiér „božským“ světlem. 

 

Barevné gradienty jsou pro nás signifikantní, je to technologie, kterou používáme pro naše vázy i svítidla a použili jsme je i v případně Diviny

Michaela Tomišková, DECHEM Studio

Minimalistická konstrukce 

Oproti kolekci Phenomena se konstrukce u nové kolekce Divina velice zjednodušila. „Je to sofistikovaný mechanismus, který je uvnitř monturového válce. Díky tomu vzniká jedinečný efekt spojení válce a koule, který je typický pro Phenomenu i Divinu,“ komentuje koncept designér Jakub Janďourek. Díky bohatým konstrukčním zkušenostem techniků z Bommy se ale podařilo vymyslet princip, který světlu zajišťuje vizuální kompaktnost.  

Pro intimní prostory 

Na rozdíl od své mohutnější starší sestry je Divina menším svítidlem, které se skvěle hodí pro menší prostory. „Phenomena je výrazná levitující koule – je to objekt, prostorový solitér,“ popisují designéři, „Divina je oproti tomu menší, hodí se spíše do soukromých interiérů, do domů a bytů.“ Díky světelnému zdroji umístěnému zespodu těla válcovité montury je Divina ideálním svítidlem nad pracovní, či jídelní stůl. Přímé světlo tak poskytne ideální podmínky při práci, obědě, nebo psaní domácích úkolů.  

Divina je jedinečná. Je výtvarně poetická i důsledně minimalistická. Rafinované barevné gradienty jí propůjčují nádech nadčasovosti a snovosti, aniž by ztrácela cokoliv na své výraznosti. Díky menším rozměrům a půvabnému mléčnému světlu vytváří snadno ambientní atmosféru v každém prostoru. 

Divina na Euroluce 2023

Svítidla byla poprvé vystavena na Salone del Mobile tento Duben v rámci expozice navržené italským Studiem Salaris. 

divina

Prozkoumejte všechny barevné varianty kolekce Divina.

možnosti produktu
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod