arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
bomma_collection_tim_03

Olgoj
Chorchoj

Olgoj Chorchoj

Studio bylo založeno v roce 1990 během workshopu Vitra Design Museum pod vedením Denise Santacharii. V té době Michal Froněk (1966) a Jan Němeček (1963) studovali na Akademii výtvarných umění v Praze. Jejich první projekty se týkaly návrhů experimentálních konceptů sedadel a interiérů. Zpočátku se tvorba ateliéru ubírala širokou škálou prací od světelných ready-made objektů, skleněných váz, porcelánových souprav a titanových šperků až po architektonické projekty.

Olgoj Chorchoj designovali pro začnu BOMMA kolekce TimDisc 

Tato monumentální díla znamenala vstup společnosti BOMMA do světa špičkového světelného designu a určila naši cestu. Volně foukané sklo bez použití formy doslova dosahuje hranic možné velikosti a hmotnosti. Svítidla této designerské dvojice, jedinečná ve světovém měřítku, v sobě spojují minimalistický design s největšími ukázkami sklářského mistrovství.

tim

Mistrovství v průzračnosti 

dozvědět se více

disc

Návštěva z neznáma 

dozvědět se více
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod