arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
metamorphosis_bomma_ruckl_detail


Rony Plesl

Rony Plesl

Rony Plesl patří ke světové špičce v oboru skleněného sochařství. Jeho jedinečná tvorba vychází z hlubokých znalostí kvalitní sklářské výroby a z hluboké lásky k nejednoznačné hmotě skla. Fascinován jeho neustálou metamorfózou hledá ve své tvorbě přirozenou podobu skla a zároveň ve svých návrzích využívá převratné technologie. Jeho benátská instalace je světovou premiérou Vitrum Vivum, celosvětově unikátní technologie odlévání skla, která umožňuje vytvářet skleněné sochy bez jakýchkoli omezení.

Rony Plesl navrhl kolekci Metamorphosis pro společnost BOMMA.

Tato kolekce spojuje talent sesterských sklářských značek Rückl a BOMMA – úchvatné umění ručně broušeného křišťálu Rückl s výjimečnými technickými řešeními a principem světelných konstelací typických pro naši společnost.

Složitý vzor brusů je inspirován linií pravidelných struktur připomínajících hadí kůži, stejně jako dokonalým tvarem křišťálové mřížky nebo fascinujícími oblouky gotické architektury. V rukou našich talentovaných brusičů se lesklý křišťál rytmicky mění v matný povrch. Příprava jediného křišťálového komponentu vyžaduje několik hodin naprostého soustředění a mistrovství.

V letech 2017-2022 byl Rony Plesl kreativním ředitelem naší sesterské sklářské značky Rückl.

metamorphosis

Zářící šperk interiéru

dozvědět se více
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod