arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
Bomma-Banner-Photo-Pyrite-Collection (1)

pyrite

Ohnivý kámen z nitra země

o kolekci

Sošné struktury minerálů a perfektně hladký povrch nerostů patří mezi vzácné poklady samotného nitra země, které teprve při setkání se světelným zdrojem odhalí svá optická kouzla. Foukáním žhavé organické hmoty do chladné exaktní formy vzniká pod rukama sklářů jedinečné svítidlo elementárních, avšak dokonalých tvarů. Lesklý povrch ručně foukané křišťálové kostky objímá ze třech stran leštěný kovový komponent ve stříbrném nebo zlatém provedení. Kolekce Pyrite vyniká nejen výjimečným designem a prvotřídním materiálem, ale také svou kombinovatelností a přímo vybízí k tvorbě jedinečných světelných konstelací.

bomma-pyrite-lighting-collection-inspiration

inspirace

Designéři kolekce, DECHEM Studio, přišli s myšlenkou vytvořit svítidlo inspirované minerálem. Zlatá varianta kolekce symbolizuje zlatavý ohnivý kámen Pyrite ve tvaru dokonalé krychle, stříbrná varianta svítidla pak odráží inspiraci v krystalu soli.

světelné

konstelace

od menších kompozic až po impozantní instalace, vytvořte si svou jedinečnou světelnou instalaci s použitím kolekce Pyrite. 

Dozvědět se více
závěsná svítidla malá
závěsná svítidla velká
lustry

Studio Dechem

Studio DECHEM bylo založeno v Praze v roce 2012 Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem. Poprvé se potkali na sklářské škole v Novém Boru, kde se oba zamilovali do tohoto nejstaršího umělého materiálu v historii lidstva. Zatímco Michaela pokračovala ve studiu produktového designu na VŠUP v Praze, a poté pracovala pro několik uznávaných designérských studií, Jakub pokračoval ve zdokonalování svých dovedností v oboru osvětlení, zpracování skla, technologie a výroby. Od té doby, kdy založili studio DECHEM, se zaměřují na design produktů. Vždy věnují zvláštní pozornost sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejích různých forem.

Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod