arrow-btnarrow-downcheckconfigurator-arrowconfigurator-deletedotdownload-filedownloadfacebookfilehearticon-text-1icon-text-2icon-text-3icon-text-4icon-text-5icon-text-6icon-text-7icon-text-8instagramlinkedinlocator-circles-desktoplocator-circleslocator-pinminusopen-arrowpinterestplayplussearchselection-checksubmitticktooltip-openyoutube
BOMMA_Flare_collection_lighting_detail_2

flare

Záblesk vnitřního světla

o kolekci

Paprsek uvnitř svítidla BOMMA Flare magicky osvětluje minimalistickou a elegantní křišťálovou tyč.

Tato nová kolekce, navržená Kateřinou Handlovou, vzdává hold tradičním sklářským technikám a umožňuje architektům a designérům vytvářet výrazné světelné instalace v různorodých prostorech.  

BOMMA_Flare_Katerina_Handlová_ph_Chum

inspirace

Svítidlo Flare je inspirováno samotným fenoménem světla, řemeslem a tradičními sklářskými technikami, stejně jako potřebou vytvořit svítidlo, které nabízí širokou variabilitu kompozic a řešení prostoru. Vychází z formy a charakteru světlice, vytváří světelné linie a jakési záblesky v prostoru. 

Kolekce Flare zahrnuje křišťálové skleněné tyče ve třech tvarech, jednu dokonale rovnou a dvě různě ohnuté. Lze je nekonečně kombinovat a vytvářet tak vlastní instalace.

Světlo a jeho konstrukce působí velmi minimalisticky. Jejich součástí jsou však důmyslné úchyty s nejnovějším světelným zdrojem COB.

Křišťálové tyče jsou taženy ručně, takže každý kus je originál s jedinečným paprskem světla spirálovitě procházejícím jeho vnitřkem. Tento efekt je dosažen tradiční sklářskou technikou, kdy je jádro z nabraného skla pokryto malými skleněnými fragmenty zvanými frita, a poté ponořeno zpět do roztaveného křišťálu.

Skláři pak tento základ natáhnou do požadované délky, čímž se fragmenty roztahují vnitřkem skleněné tyče. Tím vzniká magická textura, zdánlivě vlastní vesmír, který se rozzáří pokaždé, když se svítidlo rozsvítí. 

„Díky tvaru a variabilitě zavěšení se Flare skvěle uplatní, jak při vertikálních instalacích, například v prostoru schodiště, tak i při horizontálních kompozicích v místnosti s nižšími stropy. Z jednotlivých komponentů lze složit, jak menší minimalistické světlo, tak i rozsáhlé a výrazné osvětlení v prostorných interiérech. Flare může být pouhou linií, detailem, nebo monumentální instalací v kancelářských budovách či vstupních halách hotelů.“

Kateřina Handlová
designerka kolekce

Kateřina Handlová

Kateřina Handlová je absolventkou VŠUP v Praze. Ve své tvorbě kombinuje sklo s nejrůznějšími materiály, jako jsou například kůže, provazy nebo porcelán, a vytváří tak jedinečné objekty, v nichž se zrcadlí její osobní zkušenosti stejně jako fascinace světem Haute Couture. Kateřina ctí řemeslo a klade důraz na detail; sklo si oblíbila pro jeho jedinečný charakter, možnosti i výzvy. Svým originálním přístupem se bezesporu řadí mezi největší naděje současného českého sklářství.

závěsná svítidla
Store map

store locator

Naše výrobky najdete v obchodech po celém světě.

najít nejbližší obchod